روش‌های مختلف تغییر سایز انگشتر

تغییر سایز انگشتر با اینکه بهتر است توسط متخصص این امر انجام شود، اما کاری است که در خانه هم می‌توان آن را انجام داد. از این رو، ما در این مطلب سعی کرده‌ایم ترفندهایی که با کمک آن‌ها می‌توانید خودتان در خانه اندازه‌ انگشتر را بزرگ یا کوچک کنید را توضیح دهیم. برای آشنایی با این روش‌ها تا انتها همراه ما باشید.

برای تغییر دادن اندازۀ انگشترهای طلا و نقره از چندین روش مختلف می‌توان استفاده کرد. بدون شک بهترین و ایمن‌ترین روش، سپردن انگشتر به متخصص این امر است تا با ابزارهای حرفه‌ای، در کوتاه‌ترین زمان و کم خطرترین روش، انگشتر را کوچک یا بزرگ کند. اما اگر دوست ندارید این کار را انجام دهید، یک‌سری روش وجود دارد که خودتان هم می‌توانید با کمک آن‌ها سایز انگشترتان را تغییر دهید. در ادامه ما تمام روش‌های حرفه‌ای و روش‌های خانگی تغییر اندازۀ انگشتر را نوشته‌ایم.

بزرگ یا کوچک کردن انگشتر توسط متخصص

بزرگ یا کوچک کردن انگشتر توسط متخصص و طلافروش‌ها به چندین روش مختلف انجام می‌شود:

تغییر اندازه‌ انگشتر به روش برش و جوش دادن

متخصصین طلا و جواهر، انگشتر را برش می‌دهند تا اندازه آن را بزرگ یا کوچک کنند و سپس دوباره حلقه را جوش می‌دهند. در انتها هم دقیقاً روی همان قسمتی که برش انجام شده هویه‌کاری انگشتر انجام می‌شود. به این صورت که برای کوچک کردن انگشتر، تعمیرکار طلا اول حلقه را برش می‌دهد و بخش از آن را بریده و کنار می‌گذارد تا حلقه تنگ‌تر شود. سپس دو انتهای آن را به هم جوش داده و انگشتر به حالت دایره‌ای خود بر می‌گردد.

برای بزرگ کردن انگشتر هم طلاساز پس از برش حلقه، آن را می‌کشد تا به اندازه دلخواه برسد. سپس از فلزات دیگر برای پر کردن این فاصله بهره می‌گیرد.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
John Doe
Designer